И обвинителот Јовевски се залага за ветинг во судството

6 копии

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски, денеска ја прими директорката на Академијата за судии и јавни обвинители, Наташа Габер-Дамјановска. ...
| | веќе видена | слични

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финасиска поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Скопје организира Форум за дискусија „Судска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Светската здравствена организација ги категоризираше епидемиолошки најзагрозените градови во Македонија.Според степенот на ризик, Скопје како главен град е во ...
сите 505 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 278 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 259 | | | веќе видена

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 342 | | | веќе видена

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски во отвореното студио изјави дека не очекува Бугарија да го блокира почетокот на преговорите на земјава ...
сите 452 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 123 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И обвинителот Јовевски се залага за ветинг во судството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: