САД: Илјадници протестираат против забраната за абортус

6 копии

Филмската продукциска куќа Дизни може да престане со снимање свои филмови на територијата на американската сојузна држава Џорџија, ако таму влезе во сила ...
| | веќе видена | слични

Емили Ратајковски постојано ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи со разголени фотографии. Иако многумина ја критикуваат поради експлицитните ...
| | веќе видена | слични

Емили Ратајковски им се приклучила на бројните славни жени во Америка и јавно го изнела својот став по повод веста дека Алабама усвои речиси потполна забрана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Папата Франциско за време на конференција против абортусот, рекол дека абортусот никогаш не може да биде одобрен, дури и ако фетусот е тешко болен или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Илјадници протестираат против забраната за абортус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: