Субвенции до 400 евра за ПВЦ или алуминиумски прозорци и до 250 евра за сончеви колектори.

Министерството за економија со цел стимулирање на користењето на мерката за замена на старите дрвени прозорци со нови ПВЦ или алуминиумски прозорци им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Оштина Струга, Г-дин Рамиc Мерко, во соработка со Бирото за регионален развој и Министерството за локална самоуправа, реализираше заеднички ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Сите медицински сестри, доктори и техничари кои се на списокот на невработени на Агенцијата за вработување ќе добијат понуда од Mинистерството за здравство да ...
сите 552 | | | веќе видена

Две негувателки се позитивни на коронавирус во Кавадарци, вработени во различни објекти од градинка, во изолација се 22 деца и четворица вработени, заболен е ...
сите 370 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 207 | | | веќе видена

Мора да дозволиме заедничката и споделената историјас да не обедини нас, граѓаните на двете земји – и Бугарите и Македонците – да го почувствуваме тоа. Затоа ...
сите 481 | | | веќе видена

Болеста предизвикана од коронавирус е најголемата причина за смрт во Европската Унија минатата недела и одзема 3.000 животи секој ден, изјави претседателката ...
сите 263 | | | веќе видена

Трет ден по ред паѓа вредноста на акциите на британската фармацевтска компанија „AстраЗенека“ поради сомненијата во ефикасноста на нејзината вакцина против ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции до 400 евра за ПВЦ или алуминиумски прозорци и до 250 евра за сончеви колектори.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: