Субвенции до 400 евра за ПВЦ или алуминиумски прозорци и до 250 евра за сончеви колектори.

Министерството за економија со цел стимулирање на користењето на мерката за замена на старите дрвени прозорци со нови ПВЦ или алуминиумски прозорци им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Оштина Струга, Г-дин Рамиc Мерко, во соработка со Бирото за регионален развој и Министерството за локална самоуправа, реализираше заеднички ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 136 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 379 | | | веќе видена

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема жртви. Вработен ...
сите 100 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски денес во 11 часот на прес конференција ќе објави материјал за злоупотреба на службена положба од страна на поранешниот премиер.Станува збор ...
сите 72 | | | веќе видена

Четворица скопјани претепале чувар затоа што ги пријавил за нарушување на јавниот ред и мир. Тој завршил дури и на клиника од повредите што му биле нанесени. ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции до 400 евра за ПВЦ или алуминиумски прозорци и до 250 евра за сончеви колектори.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: