Ултра маратон низ Коридор 8, маратонецот Красимир Георгиев пристигна во Струга

Бугарскиот маратонец Красимир Геогиев ја започна втората етапа на ултра маратонот, почнувајќи од крајбрежниот град Варна до Драч (Албанија) . Вчера тој ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ги поздрави своите колеги Зоран Заев и Еди Рама за добиените препораки од ЕК за почетокот на преговорите за влез во ЕУ на ...
| | веќе видена | слични

„Односите меѓу Бугарија и Германија се развиваат динамично и сега се на највисоко ниво. Тие односи се толку многу блиски, изгледаат како семејни“, изјави ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот министер за земјоделие, храна и шуми, Румен Порожанов, денеска поднесе оставка поради скандал во врска со купување луксузни недвижности и изградба ...
| | веќе видена | слични

Личен возач на грчкиот премиер Алексис Ципрас при посетата на Бугарија му беше бугарскиот колега Бојко Борисов. Борисов го пречека Ципрас во Бугарија, и веднаш ...
| | веќе видена | слични

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 435 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 528 | | | веќе видена

Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 88 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 293 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ултра маратон низ Коридор 8, маратонецот Красимир Георгиев пристигна во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: