Мета ја критикуваше идејата за обединување на Албанците

5 копии

Албанскиот премиер, Еди Рама, по објавувањето на позитивната препорака на Европската комисија за почеток на преговорите со ЕУ, оцени дека препораката е потврда ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

По објавувањето на годишниот извештај на Европската комисија, со кој се препорачува безусловен почеток на преговорите за членство во ЕУ на Албанија и Северна ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
3 копии
5 копии

Лидерот на Демократската партија, која ја преводи обединетата албанска опозиција, Љуљзим Баша, изјави дека неговата коалиција нема да направи ни чекор назад се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Oгромното мнозинство во парламентот постигна историска победа врз криминалните структури на ВМРО-ДПМНЕ. Желбата и потребата од правда ја победи алчноста за ...
сите 1296 | | | веќе видена

Парламентот на Северна Македонија гласаше за разрешување на министерка во владата, откако таа се појави на две конференции за медиуми пред табла со старото име ...
сите 297 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 201 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања и потпретседателка на СДСМ, Мила Царовска, во интервју за емисијата 360 на Алсат истакна дека техничката министерка за ...
сите 158 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот „Рекет” во кој обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета ја критикуваше идејата за обединување на Албанците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: