Никој не е експерт за вашиот живот, освен вие самите


Десет дена пред крајот на учебната година учениците кои се сместени во ученичкиот дом „Здравко Цветковски“ се соочуваат со голгота. Имено според изјавите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полуматурска и матурска прослава за штитениците од СОС детско село вечер ќе се одржи во Универзитетското бифе на ФОН Универзитет.Прославата е од отворен и ...
| | веќе видена | слични

Хуманост е доблест на добрите луѓе! А ние сме луѓе со големо срце, тоа го докажува и игротеката Џамбо. Хуманоста не е себичност, хуманоста е надеж и среќа, но ...
| | веќе видена | слични

Восхитен од природните убавини што ги нуди Преспа, еден посетител, пред години своето задоволство од престојот покрај Преспанското Езеро го изрази токму со ...
| | веќе видена | слични

Според последните статистички податоци цената на струјата во Македонија е најниска во Европа. Европските статистичари анализираат дека цената на електричната ...
| | веќе видена | слични

После 60 години, основното училиште ,,Јоаким Крчовски” во село Волково ќе добие спортска сала. Соодветни услови за физичко образование , развој на спортскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 451 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 312 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Руската полиција го уапси опозицискиот политичар Алексеј Навални на аеродромот во „Шереметјево“ во Москва, веднаш откако тој слета со авион од Германија, ...
сите 98 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој не е експерт за вашиот живот, освен вие самите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: