Никој не е експерт за вашиот живот, освен вие самите


Десет дена пред крајот на учебната година учениците кои се сместени во ученичкиот дом „Здравко Цветковски“ се соочуваат со голгота. Имено според изјавите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полуматурска и матурска прослава за штитениците од СОС детско село вечер ќе се одржи во Универзитетското бифе на ФОН Универзитет.Прославата е од отворен и ...
| | веќе видена | слични

Хуманост е доблест на добрите луѓе! А ние сме луѓе со големо срце, тоа го докажува и игротеката Џамбо. Хуманоста не е себичност, хуманоста е надеж и среќа, но ...
| | веќе видена | слични

Восхитен од природните убавини што ги нуди Преспа, еден посетител, пред години своето задоволство од престојот покрај Преспанското Езеро го изрази токму со ...
| | веќе видена | слични

Според последните статистички податоци цената на струјата во Македонија е најниска во Европа. Европските статистичари анализираат дека цената на електричната ...
| | веќе видена | слични

После 60 години, основното училиште ,,Јоаким Крчовски” во село Волково ќе добие спортска сала. Соодветни услови за физичко образование , развој на спортскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој не е експерт за вашиот живот, освен вие самите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: