Груби: Ветингот на ДУИ нема врска со „метлата” на Заев


3 копии

Пратениците кои не планираат да го поддржат законот за Јавно обвинителство може да си го нарушат кредибилитетот во очите на меѓународната јавност. Ова го ...
| | веќе видена | слични

И двете политички партии сакаат да купат време, изјави поранешната пратеничка Ѓулистана Марковска вечерва во Топ тема на Телма за најавите за ветинг и смена на ...
| | веќе видена | слични

Ветингот кој го предлага Демократската унија за интеграција не е поврзан со операцијата „метла“ што ја најави премиерот, Зоран Заев по претседателските избори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
сите 476 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 186 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби: Ветингот на ДУИ нема врска со „метлата” на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: