ДУИ бара контролен филтер на партиско и институционално ниво


3 копии
4 копии

Деновиве се очекува нова средба на владините коалициски партнери, Зоран Заев и Али Ахмети за можната смена на министерски места. Пратеникот, Артан Груби најави ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во седиштето на Бихаќка денеска попладне се очекува да започне седницата на Централниот одбор на СДСМ на која треба ќе се расправа за кадровските промени во ...
| | веќе видена | слични

На седницата треба да стане збор за кадровските промени во партиските редови, но и во извршната власт што ги најави премиерот и лидер на партијата Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Пратениците кои не планираат да го поддржат законот за Јавно обвинителство може да си го нарушат кредибилитетот во очите на меѓународната јавност. Ова го ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ бара контролен филтер на партиско и институционално ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: