Се чисти речното корито на Каменичка река


Дождот кој што вчера попладнето обилно почна да врне во Битола ги поплави улиците во населбата Боримечка. Фотографиите се од улицата Индустриска. Всушност, ...
| | веќе видена | слични

Обилните врнежи денес го погодиле северозападниот дел на БиХ, а во Приједор и Нови Град веќе се излеале локалните реки. Реката Јошавка поради огромните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 436 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 236 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се чисти речното корито на Каменичка река

Од:
До кого (е-маил):
Порака: