Филмска акција: Извршил кражба, па го киднапирале. Отишол да пријави го притвориле!

На 21.05.2019 година околу 20:40 часот во Полициската станица Карпош, М.Ш.(55) од Скопје пријавил дека противправно бил лишен од слобода од лицата М.Н. и Ф. Ј. ...
| | веќе видена | слични

Вработен во маркет лоциран на улицата „Христијан Тодоровски Карпош” во Куманово вчера во Секторот за внатрешни работи пријавил дека непознато лице влегло во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кумановец извршил кражба во маркет, а потоа ѝ се заканувал на директорката на Центарот за социјални работи, информира денеска СВР Куманово. Настанот се случил ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.З.(18) од село Озормиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени седум кривични дела „тешка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмска акција: Извршил кражба, па го киднапирале. Отишол да пријави го притвориле!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: