Нови напади од кучиња-скитници во Скопје

2 копии

Околу 08.30 часот во Полициската станица Гостивар, 34-годишната М.Х. од село Врапчиште, гостиварско, пријавила дека во близина на семејната куќа била нападната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Градоначалникот Константин Георгиески и директорот на ЈП „Охридски Комуналец“ Љупчо Грданоски со својата неодговорност и неспособност докажаа дека немаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 27.05.2019 година во 23.50 часот во Полициската станица Центар, П.К.(30) од Скопје пријавил дека на улица „Кеј 13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во ...
| | веќе видена | слични

Несреќа вчера се случи во Охрид кога 11-годишната Ивана Андриоска била касната од куче, пренесува Сител. Девојчето додека си играло со своите братучеди не ни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 265 | | | веќе видена

Собранието денeска во рамки на продолжението на 29. седница со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе Законот за попис на населението, ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 276 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови напади од кучиња-скитници во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: