Полицијата тресеше стан во Неготино - пронајде дрога

5 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 50-годишниот Ѓ.С. од Кочани поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Директорот на водостопанство „Кумановско-липковско поле", Оливер Илиевски, денеска поднесе втора кривична пријава против три лица, вработени во подружницата, ...
| | веќе видена | слични

Злосторничко здружување, злоупотреба на службена положба и овластување, измама во служба, фалсификување на службена исправа, проневера во служба, несовесно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница треба да одлучува по барањето на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење во врска со ...
сите 218 | | | веќе видена

Иран ќе ги казни сите што се одговорни за ненамерното соборување на украинскиот патнички авион, изјави денеска иранскиот претседател Хасан Рохани, додавајќи ...
сите 397 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Хрватска како лидер во групата А во Грац со перфектни „три од три“ патува во главната фаза во Виена, откако вечерва во последното коло од ...
сите 502 | | | веќе видена

Во претседателската наредба во јуни е наведено Трамп да го има последниот збор во врска со секоја специјална операција за убиство на Сулејмани, тврдат петмина ...
сите 382 | | | веќе видена

Речиси осум часа пред иранскиот ракетен напад врз американските сили во ирачките бази на 8 јануари, американските и ирачките војници во воздухопловната база ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата тресеше стан во Неготино - пронајде дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: