Мила Јовович за депресијата, актерката не може да го прежали абортусот

Актерката Мила Јовович јавно го изрази својот револт по повод законот против абортус, кој беше донесен во државите Џорџија и Алабама. Актерката сподели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот потпретседател Мајк Пенс изрази во вторникот очекување дека Врховниот суд на САД ќе ги потврди законите на неколку сојузни држави за забрана на ...
| | веќе видена | слични

Емили Ратајковски постојано ги изненадува своите следбеници на социјалните мрежи со разголени фотографии. Иако многумина ја критикуваат поради експлицитните ...
| | веќе видена | слични

Емили Ратајковски им се приклучила на бројните славни жени во Америка и јавно го изнела својот став по повод веста дека Алабама усвои речиси потполна забрана ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Папата Франциско за време на конференција против абортусот, рекол дека абортусот никогаш не може да биде одобрен, дури и ако фетусот е тешко болен или ...
| | веќе видена | слични

Протестите се насочени кон неодамна усвоените закони против абортусот Десетици протести кои го поддржуваат правото на абортус се одржаа низ САД, вклучувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 310 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 153 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мила Јовович за депресијата, актерката не може да го прежали абортусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: