Седуммина повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово – Попова Шапка

Седум лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Тетово-Попова Шапка, во село Гајре.Според информациите на полицијата, во несреќата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оваа година на настанот учествуваа 650 планинари, од 45 различни планинарски друштва и 7 различни земји. Од нив 630 планинари го освоија и самиот врв, втор по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Десетина скии и делови од нив, скршени делови од санки, зимски ракавици и друга опрема е фрлена на Попова Шапа од скијачите и други посетители во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

По неколкуте катастрофални сезони и неисплатливи инвестиции ЕЛЕМ, на барање на Владата, работи на физибилити студија за ски центарот Попова Шапка во која ќе ...
| | веќе видена | слични

Од иницијативата да ја спасиме Попова Шапка не веруваат во најавите на владата, дека се работи на физибилити студија за центарот прекукоја ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на која ги презентираше новите проекти од програмата на партијата најави ...
сите 240 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седуммина повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово – Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: