„Метла“ или „ветинг“ по консултациите во партиите од владината коалиција


Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети за реконструкција на Владата прво ќе разговараат со сопартијците па потоа на лидерско ниво, ова вчера беше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Деновиве се очекува нова средба на владините коалициски партнери, Зоран Заев и Али Ахмети за можната смена на министерски места. Пратеникот, Артан Груби најави ...
| | веќе видена | слични

Седницата на Цебтралниотодбор на СДСМ следи неколку дена откако премиеротЗоран Заев ги разреши речиси сите претседатели на општинските одбори на СДСМ и во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во седиштето на Бихаќка денеска попладне се очекува да започне седницата на Централниот одбор на СДСМ на која треба ќе се расправа за кадровските промени во ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска попладне ќе одржи Централен одбор на кој се очекува да стане збор за најавените разрешувања. Како што се договорија на последната лидерска средба ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ во неделдата попладне ќе одржи седница на својот Централен одбор на кој се очекува да стане збор за најавените разрешувања од челните функции ...
| | веќе видена | слични

На седницата треба да стане збор за кадровските промени во партиските редови, но и во извршната власт што ги најави премиерот и лидер на партијата Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 97 | | | веќе видена

Предлогот за забраната за увоз на отпад како енергенс во средата не беше ставена на гласање во Собрание. Дознаваме дека пратеничката група на СДСМ побарала ...
сите 257 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Метла“ или „ветинг“ по консултациите во партиите од владината коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: