Жители на Ѓорче Петров и Карпош каснати од кучиња скитници

2 копии

Изборот на домашен миленик е уште еден фактор кој покажува колку е интелигентен сопственикот. И додека кучето е најдобриот пријател на човекот, мачката е негов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалникот Константин Георгиески и директорот на ЈП „Охридски Комуналец“ Љупчо Грданоски со својата неодговорност и неспособност докажаа дека немаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 27.05.2019 година во 23.50 часот во Полициската станица Центар, П.К.(30) од Скопје пријавил дека на улица „Кеј 13-ти Ноември“ бил каснат од куче скитник во ...
| | веќе видена | слични

Несреќа вчера се случи во Охрид кога 11-годишната Ивана Андриоска била касната од куче, пренесува Сител. Девојчето додека си играло со своите братучеди не ни ...
| | веќе видена | слични

За прв пат и Тетово доби стационар за згрижување на кучиња скитници. Предвидено е на годишно ниво да се заловат и згрижат околу 240 кучиња.Бездомните животни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жители на Ѓорче Петров и Карпош каснати од кучиња скитници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: