Џафери со државна делегација во Рим во чест на Св. Кирил


6 копии
4 копии

На денешното чествување на светите браќа Кирил и Методиј во Рим, покрај другите во македонската делегација, предводена од собранискиот спикер Талат Џафери, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, заедно со сопругата, е дел од официјалната државна делегација, која ја ...
| | веќе видена | слични

„Вашиот народ е порта за влез на христијанството во Европа,  бидете посланици на мирот“, порача папата Франциско на аудиенцијата за македонската делегација во ...
| | веќе видена | слични

Државно-црковната делегација, која во Рим учествува на манифестацијата во чест на свети Кирил, денеска имаше аудиенција кај поглаварот на Римокатоличката ...
| | веќе видена | слични

Државна и црковна делегација од земјава беше во посета на Светата Столица Ватикан во Рим, во чест на свети Кирил. Делегацијата присуствува ше на аудиенција кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заштита од заразни болести останува на препораката дека училиштата може да почнат со работа. За дневниот престој се чекаат конечните бројки од ...
сите 532 | | | веќе видена

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 154 | | | веќе видена

Потпретседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска во Брисел оствари средба со Оливер Вархеји, еврокомесар за соседство и ...
сите 536 | | | веќе видена

Меѓу многуте документи со кои располагаат и македонските и бугарските историчари за ликот и делото на промоторот на македонската револуционерна организација ...
сите 138 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 126 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Бројот на нови инфекции со коронавирус во светот се зголемил за речиси два милионa во неделата од 14 до 20 септември, соопшти Светската здравствена ...
сите 451 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери со државна делегација во Рим во чест на Св. Кирил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: