Ќе оди ли цената на горивата во вис или нема да има шок по новата методологија

Од следната недела по нова метотодлогија Регулаторната комисија ќе одлучува за цените на горивата. Според РКЕ согласно таа методологија цените ќе биат пониски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири големи македонски капацитети за преработка и конзервирање зеленчуци и овошје лани направиле приходи од 25 милиони евра покажува анализата на Фактор. ...
| | веќе видена | слични

Во денешниот утрински фокус анализираме ... * Дали Ахмети му ја скри „метлата“ на Заев - Засега без конкретни имиња за смена По вчерашната средба со Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични

Македонски железници Транспорт е претпријатието кое должи повеќе од 46 милиони евра или вкупно 2,8 милијарди денари по истекот на 2018-та година, а истовремено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно ...
сите 336 | | | веќе видена

Ова се кадрите на Спасовски и Славјанка. СДСМ криминална продолжува со коалицијата со мафијата. Љупчо Трајковски – лице кое е главен осомничен во шверц на ...
сите 27 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 55 | | | веќе видена

Федерико Валверде ќе пропушти само еден меч поради црвениот картон кој го заработи во финалето од Суперкупот на Шпанија против Атлетико Мадрид. Остриот старт ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе оди ли цената на горивата во вис или нема да има шок по новата методологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: