Дали Ахмети му ја скри „метлата“ на Заев - Засега без конкретни имиња за смена


Од Владата засега нема ни збор за започнување на операцијата „Метла“ која според последните најави на премиерот Заев треба да замавне за десетина дена. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите кадровски решенија се одлука единствено и само на Дуото-Трио на чело на СДСМ, смета поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска. Таа во статус на ...
| | веќе видена | слични

Софија Куновска, поранешната пратеничка на СДСМ на Фејсбук објави статус по предупреддувањето на УНЕСКО, Охрид да се стави на листата на загрозено светско ...
| | веќе видена | слични

Роберт, Цветанка и останати, Не ви е ли cpaм да одите утре повторно на работа после ова? Ова не е само за cpaмота и за ocтавка. Ова е и за кpивична приjaва. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пописот по стандарди и методологија на Заев е само една политичкопазарџиска операција Намерата на власта да спроведе попис без почитување на европските ...
сите 488 | | | веќе видена

Највисоките претставници на Европската Унија изразија загриженост по притворањето на рускиот блогер Алексеј Навални, пренесува ТАСС.„Притворањето на Алексеј ...
сите 153 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 39 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 250 | | | веќе видена

Сообраќајот на патиштата се одвива по наместа влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка и на планинскиот превој Стража. Поради ниските температури ...
сите 182 | | | веќе видена

Украл автомобил под закана со пиштолСе забил во автобуска постојкаГо фрлил пиштолот во канал и се обидел да избегаНесекојдневна кражба со голема штета се случи ...
сите 341 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Ахмети му ја скри „метлата“ на Заев - Засега без конкретни имиња за смена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: