„Џеј-Пи Морган“: Зголемена веројатноста за Брегзит без договор


13 копии
2 копии
10 копии

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов и еден од кандидатите за наследник на премиерката Тереза Меј ќе понуди три милиони бесплатни пасоши на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на британската дипломатија Џереми Хант смета дека инсистирањето на Брегзит без договор би претставувало „политичко самоубиство“ за Велика Британија.Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединетото Кралство и ма потреба од нов договро за илегувањето од Европската унија, како и нов тим за преговорите во кој ќе бидат истакнатите конзервативци ...
| | веќе видена | слични

Трката околу наследникот на британската премиерка Тереза ​​Меј се претвора во битка околу тоа дали Велика Британија треба да ја напушти Европската унија без ...
| | веќе видена | слични

Според Скај Њуз, Мајкл Гов на прес конференција во Абердин прецизира дека бесплатните пасоши ќе им бидат понудени на жители на ЕУ кои живееле во Британија во ...
| | веќе видена | слични

Крајот на раководството на Тереза ​​Меј ќе доведе до уште побурна фаза во излегувањето на Велика Британија од Европската унија, бидејќи секој нов лидер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Норвешка оствари уште една победа на Европското ракометно првенство, а триумфот над Шведска (23:20) значи и приближување до пласманот во полуфиналето на ...
сите 395 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 286 | | | веќе видена

Васе Панчовски, кој денеска на Водици го фати светиот крст во Делчево, заедно со неговата група одлучија освоениот телевизор да го подарат на семејство од ...
сите 320 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 380 | | | веќе видена

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Џеј-Пи Морган“: Зголемена веројатноста за Брегзит без договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: