Меј : Парламентот ќе решава за нов референдум за Брегзит


13 копии
2 копии
10 копии

Британскиот министер за животна средина Мајкл Гов и еден од кандидатите за наследник на премиерката Тереза Меј ќе понуди три милиони бесплатни пасоши на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шефот на британската дипломатија Џереми Хант смета дека инсистирањето на Брегзит без договор би претставувало „политичко самоубиство“ за Велика Британија.Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединетото Кралство и ма потреба од нов договро за илегувањето од Европската унија, како и нов тим за преговорите во кој ќе бидат истакнатите конзервативци ...
| | веќе видена | слични

Трката околу наследникот на британската премиерка Тереза ​​Меј се претвора во битка околу тоа дали Велика Британија треба да ја напушти Европската унија без ...
| | веќе видена | слични

Според Скај Њуз, Мајкл Гов на прес конференција во Абердин прецизира дека бесплатните пасоши ќе им бидат понудени на жители на ЕУ кои живееле во Британија во ...
| | веќе видена | слични

Крајот на раководството на Тереза ​​Меј ќе доведе до уште побурна фаза во излегувањето на Велика Британија од Европската унија, бидејќи секој нов лидер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меј : Парламентот ќе решава за нов референдум за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: