ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?


Растот на нафтата на светските пазари е во вис а тоа влијае и врз одликата на македонските дистрибутери кои секој понеделник одредуваат цени на бензините и на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Деновиве се очекува нова средба на владините коалициски партнери, Зоран Заев и Али Ахмети за можната смена на министерски места. Пратеникот, Артан Груби најави ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во седиштето на Бихаќка денеска попладне се очекува да започне седницата на Централниот одбор на СДСМ на која треба ќе се расправа за кадровските промени во ...
| | веќе видена | слични

На седницата треба да стане збор за кадровските промени во партиските редови, но и во извршната власт што ги најави премиерот и лидер на партијата Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Долго најавуваната чистка на челните позиции во министерствата, државната и јавната администрација која треба да ја спроведе премиерот Зоран Заев никако да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Премиерот Зоран Заев изјави дека штом ќе ги донесе одлуките за промена на одредени функционери, тие веднаш ќе бидат јавно соопштени. – Насловите на порталите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 157 | | | веќе видена

Светот се уште е во шок по големата трагедија во која животот го загуби НБА легендата Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана Брајант. Тие, заедно со ...
сите 373 | | | веќе видена

Правосудниот систем е загрозен од политички и бизнис елити кои се инсталирани во време на режимот на Никола Груевски Таквата правосудна машинерија, избрана на ...
сите 142 | | | веќе видена

Во декмеври, неколку месеци откако  јавноста ја виде луи витон чнатата полна со милион евра како излегува од домот на Орце Камчев, почна судењето за случајот ...
сите 193 | | | веќе видена

Разобличени се сите маски на независно расцветано судство на Зоран Заев, кое всушност е судство зависно од власта на Заев и СДСМ. Кацарска судството и ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Нови цени на горивата, што договорија Заев и Ахмети?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: