Средба Заев-Ахмети: Прво внатрепартиски разговори, потоа на лидерско ниво


4 копии

Зоран Заев e лично виновен за криминалот, корупцијата и сиромаштијата што и се случуваат на Република Македонија. Заев преку театар за наводна метла да ги ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Дозволете ми најпрвин да им ја честитам победата на изборите за пратеници во Европскиот парламент на нашите сестрински партии од ЕПП и истовремено да му ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Деновиве се очекува нова средба на владините коалициски партнери, Зоран Заев и Али Ахмети за можната смена на министерски места. Пратеникот, Артан Груби најави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев спроведе внатрепартиска чистка само за да си ја осигура партиската позиција. Заев знае дека заминува во длабока опозиција. Токму затоа и ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, денеска им ја честиташе победата на изборите за пратеници во Европскиот парламент на сестринските партии од ...
| | веќе видена | слични

Смената на десетте функционери во СДСМ треба да биде само најава за промени и во државната власт, ако се сака да се постигне ефект, проценуваат аналитичарите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 295 | | | веќе видена

Законот за јавно обвинителство неделава влегува во собраниска процедура, а по неуспешната средба на партиските работни групи во петокот, нов обид за ...
сите 429 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 421 | | | веќе видена

Во синоќешното финале на Европското првенство во ракомет Шпанија ја совлада Хрватска со 22-20. Хрватите во првото полувреме беа почесто во водство. Имаа и три ...
сите 173 | | | веќе видена

Превентивни мерки против корона вирусот кој предизвика глобална загриженост, од денеска ќе се спроведуваат на Меѓународниот аеродром Скопје. Со термална камера ...
сите 224 | | | веќе видена

Властите во кинеската провинција Гвангдонг им наредија на граѓаните да носат маски во јавноста поради појавата на епидемијата на коронавирус.Уредбата стапи на ...
сите 109 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Коби Брајант настрада во хеликоптерска несреќа која се случи во близна на Лос Анџелес. Брајант како да тргнал во смрт. Поради лошите ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Заев-Ахмети: Прво внатрепартиски разговори, потоа на лидерско ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: