ОН: Мнозинството бегалци од Венецуела имаат потреба од заштита


Агенцијата за бегалци на ОН ги повика државите да ги прифатат оние кои бегаат од Венецуела, велејќи дека мнозинството „имаат потреба од меѓународна заштита на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Европската унија денеска го именуваше шпанско-уругвајскиот поранешен банкар и дипломат, Енрике Иглесијас, во обид да помогне да се стави крај на кризата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руското Министерство за надворешни работи во понеделникот рече дека Москва е подготвена да ја одигра улогата во разговорите меѓу владата на Венецуела и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на венецуелскиот претседател Николас Мадуро и на лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо ќе се сретнат за првпат „лице-в-лице“ следната недела во Осло ...
| | веќе видена | слични

Директорот на руските разузнавачки служби, Сергеј Наришкин, во вторникот изјавил дека опозицијата во Венецуела повторно ќе се обиде да ја урне избраната влада. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 450 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 185 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН: Мнозинството бегалци од Венецуела имаат потреба од заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: