Рама не се откажува од датумот на избори: на 31 мај почнува изборната кампања

Албанскиот премиер Еди Рама не се повлекува пред барањето на опозицијата за одложување на локалните избори закажани за 30 јуни. Тој денеска најави дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии

Лидерот на Демократската партија, која ја преводи обединетата албанска опозиција, Љуљзим Баша, изјави дека неговата коалиција нема да направи ни чекор назад се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Албанската обединета опозиција одлучи следниот „национален протест" да го одржи на 31 мај,денот кога премиерот Еди Рама најави официјален почеток на изборната ...
| | веќе видена | слични

Обединетата опозиција во Албанија бара заминување на премиерот Еди Рама и формирање на преодна влада, тоа се два услови за кои нема преговори. Избори на 30 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Каузата на обединетата опозиција е заминувањето на Еди Рама и формирање преодна влада.Тоа се два услова за кои нема преговори. Избори на 30 јуни без опозиција ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис на населението се создадени нормативните услови да се реализира оваа важна статистичка операција после 19 години, објави ...
сите 338 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 132 | | | веќе видена

Се стопира изградбата на ѕидот на границата со Мексико, САД се враќа во Парискиот климатски договор, и СЗО, а со тоа ќе стане дел и од КОВАКС механизмот, ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 242 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама не се откажува од датумот на избори: на 31 мај почнува изборната кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: