38 казни за прекршоци на мотоциклисти изречени во Велес, Кавадарци и Неготино

Полициски екипи на СВР-Велес изминатата сабота извршиле контрола на возачи кои управуваат велосипеди со помошен мотор и мотоцикли. Притоа биле регистрирани 38 ...
| | веќе видена | слични

Кавадаречкото обвинителство поднесе обвининие против даночна инспекторка за примање поткуп, соопшти Јавното обвинителство. Обвинетата се товари дека како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинителен предлог против даночна инспекторка од даночното одделение на УЈО во Кавадарци за примање поткуп. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Педесетгодишен повратник од Германија на педесетина години, во саботата вечерта добил срцев удар во казино во Кавадарци и починал на самото место додека играл ...
| | веќе видена | слични

После 11 години, конечно граѓаните на Кавадарци и Неготино правдата ќе можат да ја остваруваат во основниот суд во Кавадарци. Со измените и дополнувањата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 280 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 447 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 388 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 235 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 326 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

38 казни за прекршоци на мотоциклисти изречени во Велес, Кавадарци и Неготино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: