Прирачник за правните алатки за заштита на животната средина инспириран од борбата за „Маврово“

Еколошкото здружение на граѓани „Фронт 21/42“ и Еуронатур, објавија нов прирачник за практична употреба на правото за зачувување на животната средина со ...
| | веќе видена | слични

На заминување од хотелот Александар Палас каде ја отвори и се обрати на Конференцијата за биолошката разновидност по повод 22 мај – Светскиот ден на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уметникот Адем Сулејманоски со камења испиша „Стоп за малите хидроцентрали“ на брегот на реката Радика, во близина на селото Присојница. Уметничката акција ја ...
| | веќе видена | слични

Седум мали хидроелектрани ќе бидат изградени на реки на Шар Планина, Кожуф и Јакупица, кои се предложени да бидат прогласени за национални паркови. Владата ...
| | веќе видена | слични

Прирачник за практична употреба на правото за зачувување на животната средина инспириран од повеќегодишната борба за зачувување на Националниот парк „Маврово” ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прирачник за правните алатки за заштита на животната средина инспириран од борбата за „Маврово“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: