„Фајненшел тајмс“, прилог „Invest in Greece“: Договорот од Преспа редок балкански дипломатски успех

2 копии

Договорот од Преспа веројатно е најголемото дипломатско достигнување на Западен Балкан, по Дејтонскиот договор со кој беше ставен крај на војната во Босна и ...
| | веќе видена | слични

Преспанскиот договор со кој е решен Грција и Северна Македонија околу името на поранешната југословенска република е за секоја пофалба, пишува колумнистот Тони ...
| | веќе видена | слични

Фајненшел тајмс пишува дека договорот за името е редок балкански дипломатски успех. Весникот потсетува дека со Преспанскиот договор кој e во сила oд 12 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно ...
сите 336 | | | веќе видена

Ова се кадрите на Спасовски и Славјанка. СДСМ криминална продолжува со коалицијата со мафијата. Љупчо Трајковски – лице кое е главен осомничен во шверц на ...
сите 27 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 55 | | | веќе видена

Федерико Валверде ќе пропушти само еден меч поради црвениот картон кој го заработи во финалето од Суперкупот на Шпанија против Атлетико Мадрид. Остриот старт ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајненшел тајмс“, прилог „Invest in Greece“: Договорот од Преспа редок балкански дипломатски успех

Од:
До кого (е-маил):
Порака: