Не купувајте сопствен дом, додека не ги направите овие шест работи

Фото: Pixabay Купувањето на сопствен дом претставува едно од најважните работи во животот на секој човек. Со донесување на правилна одлука се решава животно ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Граѓаните отсега можат да аплицираат за новите и подобрени услови за субвенциониран станбен кредит. Со објава на законските измени во Службен весник стапуваат ...
| | веќе видена | слични

Понудата на станови ја надминува побарувачката и тоа за двојно, односно има повеќе од 5000 непродадени станови, а се градат двојно повеќе. Најголема ...
| | веќе видена | слични

ЕКОНОМИЈАТевдовски: Отсега може да се аплицира за субвенциониран станбен кредит по камата од 2,9 процентиОбјавено пред 6 минути - 27 мај, 2019Од Макфакс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 1054 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 343 | | | веќе видена

Утре во 9:00 часот на моја иницијатива, во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција, ќе остварам средба со Вилма Русковска. Целта на ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за гостиварската телевизија „Глоби“, одговораше на повеќе прашања во врска со правосудството, усвојувањето на ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не купувајте сопствен дом, додека не ги направите овие шест работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: