Скопјани мака мачат со паркирање - фалат над 10.000 паркинг места


Во среда (29) од 17:30 часот ќе се одржи 81-та велосипедска Критична маса, со која иницијативата НаТочак и поддржувачите одбележуваат седум години од првиот ...
| | веќе видена | слични

На крадците на велосипеди низ Скопје е извесно дека им цвета бизнисот. Секојдневно на социјалните медиуми поплаки за граѓаните кои ја обвинуваат полицијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веќе трета година во Скопје не се изнајмуваат велосипеди. Проектот, кој беше воведен од Град Скопје во 2010 во времето на градоначланикот Коце Трајановски со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 379 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани мака мачат со паркирање - фалат над 10.000 паркинг места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: