Израелската министерка за настапот на кралицата на попот: Со должно почитување, ама ова на Мадона не и требаше


Министерка за култура на Израел, Мириса Регев го нарече „грешка” присуството на палестинските знамиња на грбовите на танчерите на Мадона за време на финалето ...
| | веќе видена | слични

Иако настапот на Мадона на овогодинешната Евровизија која започнува вечерва е најавен претходно, сепак појавувањето на најголемата поп пејачка на сите времиња ...
| | веќе видена | слични

„Среќен ден, љубов на мојот живот, среќен Ден на мајката!“ - напишал Малума. Колумбискиот пејач, текстописец и планетарна ѕвезда, Малума (25), објавил ...
| | веќе видена | слични

После Евровизијата која ја следеа милиони ширум светот се огласи и кралицата на поп музиката. Настапот на овогодишниот Евросонг во Израел на Мадона (60) ...
| | веќе видена | слични

Кралицата на поп музиката Мадона објави видео од нејзиниот контроверзен евровизиски настап, но со неколку очигледни измени на нејзиниот вокал со помош на ...
| | веќе видена | слични

Веќе неколку дена главна тема во сите медиуми е Евровизија и настапот на нашата претставничка Тамара Тодевска. Имено, во финалето таа околу 45 минути беше на ...
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ пред својот шести концерт во Белград, пред новинарите уште еднаш го искажа задоволството од настапот на Тамара на Евросонгот. -Одлична песна, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да договара пресуди и да вели дека без него судски одлуки не се носеле, тоа е класично уривање на правниот систем во Македонија, изјави новинарот ...
сите 271 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 240 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 89 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелската министерка за настапот на кралицата на попот: Со должно почитување, ама ова на Мадона не и требаше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: