Тамара за македонската музика - народот од блиску доаѓа (ФОТО)


4 копии

Во саботата заврши 64-то издание на Избор на песна на Евровизија, на која победи Холандија. Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претставуваше на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера познатиот композитор и аранжер, Григор Копров, на својот профил на социјалните мрежи ги нападна членовите на македонското жири за избор на песна на ...
| | веќе видена | слични

Впечатоците и импресиите за 64-то издание на Евровизија не престануваат. Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претстави на Избор за песна за Евровизија, а ...
| | веќе видена | слични

Претставничката на Македонија на овогодинешната Евровизија, Тамара Тодевска е пресреќна што на Македонија вчера и беше соопштено дека сепак е победничка на ...
| | веќе видена | слични

Европската радиотелевизиска унија ја призна грешка во текот на собирањето на гласовите на жирито во финалето на Евровизија. Имено до проблеми дошло поради ...
| | веќе видена | слични

Откако нашата Тамара преку својот Инстаграм профил не информира дека поради грешка во гласањето на белоруското жири, таа е прва од гласовите на стручното жири, ...
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска откри како се чувствува по Евровизија каде за македонија го освои 7-то место, но и даде свој коментар за тоа што Србија не доби ниту еден поен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ремиерот Зоран Заев вчера на прес-конференција ги охрабри судиите да одлучуваат строго по закон и Устав бидејќи, како што рече, не должат никому ништо. Лидерот ...
сите 183 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Хрватското списание „Jutarnji list“ објави исклучително интересен коментар за историското финале на Вимблдон. Новак во неделата во најдраматичното и најдолго ...
сите 278 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара за македонската музика - народот од блиску доаѓа (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: