Кристијано Роналдо испратил порака до соиграчите кога слушнал дека Алегри го напушта Јувентус


Во текот на вчерашниот ден од таборот на Јувентус и официјално соопштија дека Масимилијано Алегри по крајот на оваа сезона ќе го напушти клубот и ќе си замине ...
| | веќе видена | слични

19 годишниот фудбалер на Бенфика, Жоао Феликс е меѓу најспоменуваните имиња кога се работи за трансфер периодот кој е во тек. За одличниот фудбалер кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новата ѕвезда на португалскиот фудбал, супер талентираниот Жоао Феликс на најдобар можен начин ја опиша првата средба со неговиот сонародник Кристијано ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо е прва ѕвезда на Јувентус и од него најмногу се очекува, а сега од Јувентус објавија видео во кое покажаа дека Роналдо дава 100% и на ...
| | веќе видена | слични

За Кристијано Роналдо и останатите играчи на Јувентус, сезоната заврши уште во оној момент кога беа елиминирани од Ајакс, во четвртфиналето од Лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Репрезентацијата на Хрватска на херојски начин, по четири продолженија обезбеди пласман во финалето на Европското првенство. Ова е прв пат „коцкестите“ да ...
сите 333 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Рената Дескоска, министерка за правда: “Навистина жалам што преговарачкава тројка на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавното обвинителство вчера ...
сите 429 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 257 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кристијано Роналдо испратил порака до соиграчите кога слушнал дека Алегри го напушта Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: