Недвед го „избркал“ Алегри со ултиматум: Или јас или тој!

2 копии
2 копии

Во последно време многу се пишува за наследникот на Масимилијано Алегри во Јувентус, повеќе тренерски имиња се поврзуваа со клупата на Јувентус. Пеп Гвардиола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако Пеп Гвардиола пред неколку дена истакна дека нема шанси да си замине од Манчестер Сити за да се пресели во Јувентус, тоа не ги спречи италијанските ...
| | веќе видена | слични

Маурицио Сари, Пеп Гвардиола, Маурисио Покетино, Жозе Мурињо, Симоне Инѕаги се имињата кои најчесто се вртат во јавноста како можни опции за наследници на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ, истакнат член на ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недвед го „избркал“ Алегри со ултиматум: Или јас или тој!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: