Низ Скопје се вози без компас - за еден ден 9 сообраќајни несреќи!

5 копии
2 копии
2 копии
2 копии

На подрачјето на СВР Тетово вчера била спроведена зајакната акциска контрола во сообраќајот, при што биле откриени вкупно 96 прекршоци (ТЕ-47 и ГВ-49). Притоа, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата продолжува со засилените сообраќајно-контролни активности на тетовско-гостиварското подрачје. Во текот на вчерашниот ден (22 мај) биле откриени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во Тетово и во Битола била спроведена зајакната акциска контрола во сообраќајот, при што биле откриени голем број на прекршоци.Како што соопшти МВР, во ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 22 мај извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека е легитимно со двотретинско мнозинство во Собранието да се промени Преспанскиот договор и потврди дека во НАТО не ...
сите 37 | | | веќе видена

Некои граѓани од земјава едноставно не можат да се помират со промената на Уставното име. Еден велешанец бил уапсен, бидејќи откако добро се опијанил, искршил ...
сите 146 | | | веќе видена

Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб ...
сите 189 | | | веќе видена

Во текот на изминатата недела подигнати се 218 возила од јавните површини со специјалните возила пајак, соопшти Град Скопје. Од вкупниот број непрописно ...
сите 52 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не сака да ги погледне фактите кои отвораат сомнеж дека партијата на Христијан Мицковски со црни пари од Унгарија корумпира медиуми за да шират ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Низ Скопје се вози без компас - за еден ден 9 сообраќајни несреќи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: