Шпанско првенство – Топ-10 најплатени фудбалери, девет играле во Ла Лига

Лионел Меси е најплатениот фудбалер на светот со годишен приход од 130 милиони евра, а „Трансфермаркет“ објави интересен податок дека во Топ-10 најплатени ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси испиша нова историја во фудбалот, откако стана првиот играч кој три години по ред ја добива престижната награда „Златна копачка“, која се доделува ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Барселона и оваа сезона доминираа и целосно заслужено ја освоија и Шпанската титула, до која водеше неверојатниот Лионел Меси. Магичниот ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси уште еднаш стигна до Златната копачка откако сезоната ја заврши со 36 погодоци на вкупно одиграни 34 натпревари. Единствен ...
| | веќе видена | слични

Лео Меси се закити со ново признание, фудбалерот на Барселона ја освои „Златната копачка“ за најдобар стрелец во Европа откако вечерва Килијан Мбапе не приреди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанско првенство – Топ-10 најплатени фудбалери, девет играле во Ла Лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: