Шпанско првенство – Топ-10 најплатени фудбалери, девет играле во Ла Лига

Лионел Меси е најплатениот фудбалер на светот со годишен приход од 130 милиони евра, а „Трансфермаркет“ објави интересен податок дека во Топ-10 најплатени ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

Лионел Меси испиша нова историја во фудбалот, откако стана првиот играч кој три години по ред ја добива престижната награда „Златна копачка“, која се доделува ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Барселона и оваа сезона доминираа и целосно заслужено ја освоија и Шпанската титула, до која водеше неверојатниот Лионел Меси. Магичниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси уште еднаш стигна до Златната копачка откако сезоната ја заврши со 36 погодоци на вкупно одиграни 34 натпревари. Единствен ...
| | веќе видена | слични

Лео Меси се закити со ново признание, фудбалерот на Барселона ја освои „Златната копачка“ за најдобар стрелец во Европа откако вечерва Килијан Мбапе не приреди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово, во 7:30 часот, во близина на Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје, треба да биде отворено уште едно приемно одделение за правење ...
сите 442 | | | веќе видена

По сè полошата епидемиолошка состојба во Македонија, целосна мобилизација најавија здравствените власти и во однос на проширување на болничките капацитети, и ...
сите 292 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 204 | | | веќе видена

Во однос на организирање внатрепартиски избори, СДСМ веќе има искуство со минатите локални избори за избор на кандидати во Крушево и Охрид, истакна вечерва ...
сите 160 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 137 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 73 | | | веќе видена

Четворица лаборанти од лабараторијата во Клиничка болница-Штип се заразени со коронавирусот. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев ја потврди ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанско првенство – Топ-10 најплатени фудбалери, девет играле во Ла Лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: