Македонскиот енергетски форум 2019: Сите да учествуваат за подигнување на свесноста за енергетската ефикасност

Во организација на Владата, АД Електрани на Северна Македонија, Амбасадата на САД и ЗИП Институтот се одржува вториот по ред Македонски енергетски форум 2019 ...
| | веќе видена | слични

На заминување од хотелот Александар Палас каде ја отвори и се обрати на Конференцијата за биолошката разновидност по повод 22 мај – Светскиот ден на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уметникот Адем Сулејманоски со камења испиша „Стоп за малите хидроцентрали“ на брегот на реката Радика, во близина на селото Присојница. Уметничката акција ја ...
| | веќе видена | слични

Седум мали хидроелектрани ќе бидат изградени на реки на Шар Планина, Кожуф и Јакупица, кои се предложени да бидат прогласени за национални паркови. Владата ...
| | веќе видена | слични

Прирачник за практична употреба на правото за зачувување на животната средина инспириран од повеќегодишната борба за зачувување на Националниот парк „Маврово” ...
| | веќе видена | слични

Еколошкото здружение на граѓани „Фронт 21/42“ и Еуронатур, објавија нов прирачник за практична употреба на правото за зачувување на животната средина со ...
| | веќе видена | слични

Центарот за истражување и информирање за животна средина „Еко-свест" уште во февруари годинава реагирале на тендерот за хидроелектрани објавен на 4 јануари. ...
| | веќе видена | слични

Владата мора да ја повлече одлуката да се доделат 8 концесии за изградба на мали хидроелектрани, од кои повеќето се во заштитени подрачја и со тоа се ставаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 516 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 232 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 300 | | | веќе видена

Јавното обвинителство отвори истрага за недостиг од пасоши. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев објави дека досието го доставил до Обвинителството за ...
сите 127 | | | веќе видена

На предлог на пратеници од СДСМ и ДУИ рано утрово пратениците од собраниското мнозинство се согласија со предложените измените во Законот за личната карта во ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот енергетски форум 2019: Сите да учествуваат за подигнување на свесноста за енергетската ефикасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: