Гвардиола за можноста да се пресели во Јувентус: Се знае кој тим ќе го водам во наредната сезона


Италијанскиот калчолигаш Јувентус е во потрага по нов тренер откако одлучи да се раздели со Масимилијано Алегри кој по пет минати години си заминува од Торино. ...
| | веќе видена | слични

Медиумите од Италија продолжуваат да пишуваат за можноста Пеп Гвардиола да го презеде кормилото на Јувентус, последните гласини велат дека сопругата на ...
| | веќе видена | слични

Од таборот на Манчестер Сити пред два дена ги демантираа гласините дека Пеп Гвардиола ќе го превзеде кормилото на Јувентус, но медиумите и понатаму шпекулираат ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола овие денови многу се поврзува со Јувентус, а сега наводно се дополнително „масло на огнот“ додал Масимилијано Алегри. Италијанската новинска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дел од италијанските медиуми излегоа со сензационални вести дека Пеп Гвардиола веќе ги договорил личните услови со Јувентус, информација која брзо продефилира ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот стратег, Пеп Гвардиола во текот на минатата седмица испрати јасна порака дека останува во Манчестер Сити и во наредната сезона, но без разлика на ...
| | веќе видена | слични

Алберто Галаси, член на бордот на директори на Манчестер Сити, ги прокоментира гласините кои велеа дека Пеп Гвардиола ќе седне на кормилото на Јувентус, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 417 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 146 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
сите 128 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гвардиола за можноста да се пресели во Јувентус: Се знае кој тим ќе го водам во наредната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: