Роналдо: Кога Барса победува, тоа е поради Меси, кога губи виновни се Валверде и Кутињо, но не и Меси...

Легендарниот Бразилец без влакна на јазикот го кажа својот став во однос на зачестените ситуации во кои се наоѓа Барселона во услови на победа односно пораз на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Екипата на Барселона вечерва игра со Валенсија во финалето на Купот на Шпанија, натпревар кој може да биде клучен за иднината на тренерот Ернесто Валверде. ...
| | веќе видена | слични

Денес се игра финалето на Купот на Шпанија помеѓу Барселона и Валенсија. Овој натпревар ќе биде последен како играч на Барселон за голманот Јаспер Силенсен. ...
| | веќе видена | слични

Овој викенд се игра финалето на Купот на Шпанија меѓу Барселона и Валенсија, меч на кој каталонците со триумф и оваа година ќе ја обезбедат двојната круна. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона втора година по ред доживеа вистински шок во Лигата на шампионите, па така по слично сценарио прокоцка три гола во пресметките со Рома и Ливерпул што ...
| | веќе видена | слични

Јаспер Силесен беше прв голман на Барселона во натпреварите од Копа дел Реј, а така ќе биде и во финалето во сабота, во Валенсија, иако Каталонците имаа ...
| | веќе видена | слични

Барселона и дефинитивно ќе биде без својот прв голман Марк-Андре тер Штеген во финалето на Шпанскиот куп против Валенсија, натпревар кој ќе се игра ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и ...
сите 436 | | | веќе видена

Трет ден по ред паѓа вредноста на акциите на британската фармацевтска компанија „AстраЗенека“ поради сомненијата во ефикасноста на нејзината вакцина против ...
сите 370 | | | веќе видена

Две негователки се позитивни на коронавирус во Кавадарци, вработени во различни објекти од градинка, во изолација се 22 деца и четворица вработени, заболен е ...
сите 359 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 207 | | | веќе видена

Од изјавите на политичарите не може да се открие каква нова понуда и документи се во игра, иако од претходно е познато дека она на што инсистира бугарската ...
сите 438 | | | веќе видена

Во интерес и на Скопје и на Софија е целосно да се спроведе Договорот за пријателство и да се надминат недоразбирањата, а Северна Македонија и целиот регион да ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо: Кога Барса победува, тоа е поради Меси, кога губи виновни се Валверде и Кутињо, но не и Меси...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: