Откриено како Алегри му соопштил на тимот дека си заминува, и што порачал Роналдо

Макс Алегри го напушта Јувентус по пет години, стратегот и лидерите на клубот денеска одлучија да се разделат откако не најдоа заеднички јазик за иднината. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последно време многу се пишува за наследникот на Масимилијано Алегри во Јувентус, повеќе тренерски имиња се поврзуваа со клупата на Јувентус. Пеп Гвардиола ...
| | веќе видена | слични

Маурицио Сари, Пеп Гвардиола, Маурисио Покетино, Жозе Мурињо, Симоне Инѕаги се имињата кои најчесто се вртат во јавноста како можни опции за наследници на ...
| | веќе видена | слични

Масимилијано Алегри следната сезона нема да биде на клупата на Јувентус, а неговата замена се уште не е пронајдена или барем не е откриено во јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Откако стана јасно дека трофејниот тренер Масимилијано Алегри го напушта Јувентус, бидејќи челните луѓе на клубот не сакаа да му го продолжат договорот, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриено како Алегри му соопштил на тимот дека си заминува, и што порачал Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: