Летонија е 13. земја што го ратификува Протоколот за пристапување во НАТО

5 копии

Парламентот на Летонија го усвои законот со кој се ратификува Протоколот за пристапување на нашата држава во НАТО. Со тоа, Летонија е тринаесетта земја членка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тој во Лондон се состана со британската министерка за одбрана Пени Мордаунт. Столтенберг рече дека самитот во Лондон ќе биде можност за шефовите на државите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
23 копии

Северноатлантскиот Совет и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг доаѓа во посета на Република Северна Македонија, соопшти владината пред служба. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 160 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 379 | | | веќе видена

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема жртви. Вработен ...
сите 100 | | | веќе видена

Четворица скопјани претепале чувар затоа што ги пријавил за нарушување на јавниот ред и мир. Тој завршил дури и на клиника од повредите што му биле нанесени. ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Летонија е 13. земја што го ратификува Протоколот за пристапување во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: