Зонско паркирање зад ТЦ „Три бисери“ во Аеродром

Лифтовите во катната гаража „Беко“ се поправени и повторно пуштени во употреба, а до понеделник, според најавите, треба да проработат и лифтовите во „26 јули“, ...
| | веќе видена | слични

Зошто да плаќаат кога можат да се снајдат? Пајак службата не влегува на Кејот, па за вакви несовесни возачи нема опасност од парични казни. Катната гаража зјае ...
| | веќе видена | слични

Непрописно паркирани возила на локации наменети за пешаци е веќе секојдневна слика за пешачката зона на улица Македонија. Покрај паркирани, често се ...
| | веќе видена | слични

Улица „Македонија“, наместо простор наменет за пешаците стана паркинг. Тука непречено се движат и автомобили. Освен што им пречат на граѓаните во текот на ...
| | веќе видена | слични

Никој од надлежните, сообраќајната полицијата, Општина Центар и Град Скопје немаат намера да го решат хаосот кој владее на централната пешачка улица во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 400 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во врска со враќањето на дел од хронично болните лица на работа изјави дека мерките се добро проценети и анализирани пред ...
сите 106 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зонско паркирање зад ТЦ „Три бисери“ во Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: