Пастата за заби на база на јаглен е штетна за оралното здравје


2 копии
3 копии
2 копии

Иако во поголемиот дел од домаќинствата пастата за заби се користи за хигиена на забите, постојат уште многу начини за кои може да ја користите, од чистење на ...
| | веќе видена | слични

Јагодите се богати со витамини, антиоксиданси и минерали и се особено здрави кога се јадат точно кога им е сезоната. Но, ако претерате, може да направат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Токму сега е периодот кога се јадат јагоди, а сите правиме една грешка. Јагодите се богати со антиоксиданси кои се многу важни за здравјето на срцето. Содржат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јагодите се богати со антиоксиданси и се многу важни за здравјето на срцето. Тие содржат витамин Ц, калиум, влакна и мал број на калории. Меѓутоа, нивната ...
| | веќе видена | слични

Иако во поголемиот дел од домаќинствата пастата за заби се користи за хигиена на забите, таа може да има неколку корисни примени и во вашиот дом. Отстранување ...
| | веќе видена | слични

Миењето на заби а неопходност, која во текот на животот секоја личност мора да ја извршува. Џеј веќе 20 години не ги измил своите заби, а јадењето погрешна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 443 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 138 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 227 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пастата за заби на база на јаглен е штетна за оралното здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: