Tрамп најави нов имиграционен план: „Зелена карта“ за образован кадар

Претседателот очекува сериозни и коренити промени за време на неговата администрација кон имиграционото прашање Доналд Трамп го објави долгоочекуваниот предлог ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп го претстави својот имиграциски план, кој предвидува фаворизирање на талентираните, „брилијантни" имигранти со изразени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп го претстави денеска својот имиграционен план кој преедвидува фаворизирање на талентираните и интелигентните имигранти со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Доналд Трамп го претстави новиот план за имиграција со кој сака да ги убеди јавноста и конгресмените дека треба да се преструктуира системот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал ...
сите 310 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена

Силно невреме ја зафати Србија, а особено погоден е Белград, каде веќе три дена има вода по улиците, поплавени домови и објекти.Според метеоролозите, наврнал ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tрамп најави нов имиграционен план: „Зелена карта“ за образован кадар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: