Дијана Десподов: Македонското стопанство е оптоварено од сивата економија

Извршната директорка на Американската стопанска комора во Македонија говори за предизвиците во економската слика на државата „АмЧам Македонија“ е членка на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Делегацијата на германското стопанство во Северна Македонија, Патрик Мартенс, се сретна со претседателот на Стопанска комора на Северна ...
| | веќе видена | слични

Еден од најголеми проблеми е сивата економија, која изнесува 30% од севкупната економија, констатира Десподов. „Сигурноста што ја нуди членството во НАТО и во ...
| | веќе видена | слични

ПЗУ Специјална болница по нефрологија со дијализа „Диамед“ е првата Македонска приватна специјална болница, која им склучено договор со Фондот за здравствено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 108 | | | веќе видена

Овен Имате повеќе обврски од планираното и тоа ве прави нервозни. Не сакате да работите под притисок. На љубовта гледате како нешто што ви е потребно во ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дијана Десподов: Македонското стопанство е оптоварено од сивата економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: