Иван Тричковски избран за најдобар фудбалер во Кипар


2 копии

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски и официјално го доби признанието МВП за сезоната во првата лига на Кипар. Тричковски ја зема „Златната топка“ во ...
| | веќе видена | слични

Ако се има предвид дека на Кипар играат стотици легионери од целиот свет меѓу кои има голем број мајстори од Бразил и Аргентина, тогаш признанието кое го доби ...
| | веќе видена | слични

Потесниот кабинет на Пендаровски: Рафајловски, Саздова и Тричковски, покриваме се, од авиосообраќај и туризам, преку производство на марихуана за медицински ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски кој „фудбалскиот леб“ го заработува во тимот на АЕК Ларнака е избран за најдобар играч во сезоната во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот напаѓач и член на АЕК Ларнака, Иван Тричковски е избран за играч на сезоната во Кипар. Нашиот фудбалер доби најмногу гласови од тренерите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 216 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 219 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иван Тричковски избран за најдобар фудбалер во Кипар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: