Минарето во Охрид расте, градбата никој не ја стопира


Во Охрид има околу 700 нелегални градби, но за секоја дивоградба за која има кривична пријава ќе нема спас, па било чија да е, рече на градоначалникот на Охрид ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ нема слух за културното наследство на Република Македонија. Зоран Заев заедно со неговиот владин тим покажа целосна негрижа за културното и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 23 мај 2019 (/) – Долгогодишното катастрофално управување со Охрид на сите нивоа, несоодветните законски решенија правени ад хок за задоволување ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23 мај 2019 (/) Владата на СДСМ, како на локално така и на централно ниво покажува целосна негрижа за културното и природно наследство во Охрид. После ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 453 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 103 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 281 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 207 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Минарето во Охрид расте, градбата никој не ја стопира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: