Свечено отворање на автопатот во јужна Србија кон Северна Македонија

Српската министерка за градежништво, сообраќај и инфраструктура Зорана Михајловиќ денеска најави дека в сабота во Грделичка Клисура свечено ќе биде пуштен во ...
| | веќе видена | слични

Она што е извесно, а поврзано со делницата на автопатот Коридор 10 е дека брзината на движење на возилата е ограничена на 100 километри на час на самиот пат, ...
| | веќе видена | слични

Коридори Србија апелираа до сите патници да не запираат во тунелите на новоотворената делница на ужниот крак од Коридор 10 во Грделичка клисура и да не прават ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Цена на патарините на јужниот дел на Коридорот 10 уште само неколку месеци ќе остане иста. Според неофицијалните најави, од 1-ви јули таа ќе порасне, односно ...
| | веќе видена | слични

Отворен е автопатот кај Грделичката клисура во соседна Србија. Со автопатот долг 26 километри се завршува јужниот крак од Коридорот 10. Оваа делница значително ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска заедно со српскиот претседател Александар Вучиќ ќе присуствува на свеченото отворање на јужниот крак на Коридорот 10 на делницата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Да, премиере Зоран Заев, сосема сте во право – така е кога се работи вредно и посветено, резултатите се евидентни. И навистина, изградбата од јужниот крак од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 218 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 155 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 226 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 281 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свечено отворање на автопатот во јужна Србија кон Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: