СДСМ ќе поднесе иницијатива за легализација на марихуаната, партијата тврди дека не е поврзано со Богоевски


Пратеничката Јулијана Николовска од СДСМ најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната, не само за медицинска употреба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влатко Деков од невладината „ХОПС“, учестуваше во дебата на „ 360 Степени “, за законска иницијатива за легализација на канабисот. Тој го цитираше ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот и основач на здружението за канабис и зелени политики „Билка“, Јанаки Митровски, во дебата на „ 360 Степени “, зборуваше за моделите на легализација ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на владејачката ЛДП, Јулиана Николова, во дебата на „ 360 Степени “ зборуваше за идното законско решение за легализација на канабисот за кое се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (17.5.2019 г.) – дебата по најавата за законска иницијатива за легализација на канабисот, од пратеничката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Итна промена на законот за леглаизација на канабис во медицински цели, со цел да се намали црниот пазар за канабис, пред се што се користи за медицински цели и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 219 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 190 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ќе поднесе иницијатива за легализација на марихуаната, партијата тврди дека не е поврзано со Богоевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: